OLEJE - MAZIVA - TUKY - OBRÁBĚCÍ a TECHNICKÉ KAPALINY

Náš sortiment zboží obsahuje oleje pro vznětové a zážehové motory, oleje převodové, hydraulické, plastická maziva, brzdové kapaliny, oleje průmyslové, kapaliny pro průmyslové obrábění (emulgační, brusné, řezné), transformátorové oleje a další technické kapaliny.

 

olej do motoruMotorové oleje: automobilové oleje se používají k mazání v motorech automobilů, stavebních a zemědělských strojů a celé řady dalších agregátů a mechanizace. Na motorový olej jsou kladeny velké nároky, jelikož na něj působí velké množství okolních vlivů. Proto je nutné zvolit správný typ oleje (minerální, polosyntetický nebo syntetický) a dodržet výrobcem předepsanou viskozitu: SAE 0W-30, 0W-40, 5W-40, 10W-40, 15W-40 apod. Důležité jsou výkonové specifikace, které určují kvalitu oleje např. ACEA (A1, A3, B3, B5, E4, E7, C2,C3…), API (SH, CF...) nebo normy určené přímo výrobcem: VW 505 00 / 507 00, MB – Approval 229.31/ 229.51, MAN M 3277CRT apod.

Při výběru motorového oleje je nutné dodržet požadovanou výkonovou specifikaci (např. ACEA A3, B3, C3; VW 507.00...) uváděnou výrobcem vozidla. Viskozitní specifikace (např. 10W-40, 5W-30...) definuje pouze tekutost oleje a nevypovídá o jeho výkonových vlastnostech.

 

olej do převodovkyPřevodové oleje: specifikace API GL-4 pro klasické manuální převody, API GL-5 pro hypoidní převody. V nabídce máme i oleje, které splňují obě specifikace API: GL4/GL5. Tyto oleje je možné použít jak do převodovek, tak do diferenciálů. Důležitá je také volba správné viskozity 80W, 75W-80, 75W-90, 80W-90, 85W-140 apod. Výrobci převodovek používají také své vlastní specifikace. Pro automatické převodovky se používají speciální multifunkční kapaliny (specifikace DEXRON), vhodné také pro posilovače řízení, hydraulické systémy a pro další použití. Převodové oleje se vyrábí na bázi minerální až plně syntetické.

 

hydraulické olejeHydraulické oleje a kapaliny: nejpoužívanější hydraulický olej třídy HLP (HM) nebo HLPV (HV) je určen hlavně do hydraulických systémů. Doporučujeme dodržovat výrobcem předepsanou viskozitu, např. ISO: VG 32, ISO: VG 48, ISO: VG: 68, Specifikace: DIN 51524, část 2, DIN 51524, část 3 apod. U hydraulického oleje je také důležitá čistota a schopnost odlučovat vodu.

 

průmyslové olejePrůmyslové oleje: zahrnují oleje a maziva pro průmysl, potravinářství, stavebnictví a zemědělství - oleje převodové, kompresorové, hydraulické, teplonosné oleje, transformátorové oleje, obráběcí a řezné oleje a další provozní kapaliny.

 

biologické, ekologické olejeBiologicky odbouratelná maziva: ekologické oleje pro použití v lesnictví, zemědělství apod. Tato maziva představují biologicky odbouratelné hydraulické oleje, oleje pro dvoutaktní motory, oleje pro mazání řetězů pil, plastická maziva, oleje pro stavebnictví. Naše ekologické hydraulické oleje jsou vyráběny na bázi syntetických esterů.

 


Nevíte jaké oleje použít..? Potřebujete poradit…? Máte speciální požadavky na olej…?

Neváhejte nás kontaktovat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvoříme Vám nabídku dle Vašich potřeb. Široký sortiment nabízených výrobků obsahuje motorové oleje pro vznětové a zážehové motory, převodové oleje, hydraulické oleje, mazací tuky, zimní nemrznoucí směsi a kapaliny, průmyslové oleje, technologické kapaliny pro průmysl, transformátorové oleje, ekologické oleje a další produkty.